Menu

Wesołe zabawy na dworze

0 Comments


Mówi się, że w latach 90tych nie było problemu z tym, aby wygonić dziecko na dwór. Problem pojawiał się wtedy, kiedy chciało się to dziecko zagonić z powrotem do domu. Często rodzice się złościli, że ciemna noc już zapadła, a dziecka w domu nie było. Przy czym na następny dzień trzeba było wstać wcześnie, bo szkolne obowiązki nadal czekały. Dzisiaj jest wręcz odwrotnie. Dzieci wolą siedzieć w domu, bo na dworze się nudzą, a przecież czeka na nich komputer, laptop i co kto jeszcze w domu ma. Od małego takie przyjemności warto dziecko dozować, aby wszystkie pociechy korzystały z tego, że mogą przebywać na świeżym powietrzu. Warto mieć pod ręką zabawki do ogrodu dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-wedlug-wieku-zabawki-ogrodowe-c-11896_11901.html). Przy czym zawsze należy je dopasować do wieku, potrzeb oraz zainteresowań swojego dziecka.

Kolorowy świat

Dzieci kochają rysować – niezależnie od tego, ile ma się lat. Pod ręką przyda się więc kreda do rysowania po chodniku, ulicy lub do rysowania po zwykłej tablicy. Zestaw takiej kredy nie jest drogi, a można zapewnić dziecku frajdę na wiele godzin. Kreda powinna gościć w każdym domu – niezależnie od tego, czy ogród się ma, czy też ma się tylko dostęp do ulicy przed blokiem. Rysowanie kredą po ulicy sprawia ogromną frajdę i jest o wiele lepsze niż tworzenie na kartce. Dlaczego? Ponieważ dostępna jest o wiele większa przestrzeń, którą w razie czego wyczyści deszcz. Lepiej, żeby dziecko swój talent do malowania pokazało na dworze, niż w domu.

Na ogrodzie można również ustawić dziecku tablicę do rysowania – taką tradycyjna na sztaludze. Przy czym, jeżeli będzie ona w drewnianej lub aluminiowej oprawie, to należy postawić ją w takim miejscu, aby była ona zabezpieczona przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi – zarówno przed deszczem, jak również przed słońcem.

Wodna ochłoda

Na ogrodzie postawmy basen. Dzisiaj do wyboru mamy baseny różnej wielkości, na stelażu lub zwykłe, rozporowe. Te na stelażu są mocniejsze, solidniejsze i są w stanie wytrzymać naprawdę bardzo długi czas. Te rozporowe są o tyle fajne, że w razie potrzeby zawsze można przesunąć je w dowolny kąt. Dla maluszków, które mają około roku lub trochę więcej można zakupić specjalne baseny w kształcie grzybków, delfinków, itd. Dzieci kochają wodną ochłodę – w szczególności, jeżeli na dworze jest ogromny upał. Pamiętajmy przy tym o bezpieczeństwie. Małe dzieci nigdy nie mogą zostawać bez nadzoru w jakimkolwiek basenie, aby nie doszło do wypadku. O zakrztuszenie wodą nie trudno, dlatego zawsze trzeba mieć dziecko na oku.

Ludzie zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com
Tagi: , , , ,