Menu

Jak można się bawić z dzieckiem?

0 Comments


Dzieci to bardzo wymagające istoty i zawsze należy poświęcić im odpowiednią ilość uwagi. Nawet, jeżeli mamy mało czasu na codzienne obowiązki, to dla swoich pociech zawsze powinniśmy znaleźć chociaż chwilę czasu na wspólną zabawę, naukę, czy po prostu na czytanie książki. Nie zasypujmy ich wieloma zabawkami, które mają im wynagrodzić naszą obecność. Kupmy mniej takich rzeczy, za to zaoferujmy im wspólne spędzenie czasu. Kupując zabawki nie zapominajmy o tym, że przydadzą się zabawki do ogrodu dla dzieci, które zawsze należy mieć pod ręką. Pokażmy dzieciom, że przebywanie na świeżym powietrzu daje mnóstwo frajdy i radości.

Zabawa z balonami

Balony – kto ich nie uwielbia? W szczególności, jeżeli są napełnione helem i latają wysoko nad głowami budzą u dzieci ogromne zainteresowanie. No dobrze, ale do zabawy te z helem lepiej odstawić. Przydadzą się te balony, które rodzice mogą samodzielnie nadmuchać. Gonitwa za uciekającym balonem to fantastyczna sprawa – w szczególności dla malucha, które dopiero nauczyło się chodzić. Wcale nie łatwo będzie złapać takiego balonowego uciekiniera. Dzieci na pewno szybko się nie poddadzą i w końcu złapią balona, którego można nie tylko gonić, ale również podrzucać w górę i w dół.

Zabawa z balonami to także wspaniała uczta dla zmysłów dla malucha. W tym przypadku mogą przydać się balony przezroczyste, gdzie będzie widać co znajduje się w środku. Rodzic może do balona nalać trochę wody. Można tam również nasypać piasku, grochu, fasoli – czegokolwiek, co będzie poruszało się w czasie podrzucania. Dziecko z przyjemnością będzie obserwowało co też takiego znajduje się w balonie i jak to zmienia swoje położenie, jeżeli balon znajduje się w ruchu. Doskonałą propozycją jest konfetti, które jest lekkie i tak mocno nie obciąża balonu.

Tradycyjne wyścigi

Skoro dorośli lubią rywalizować, to i dzieci chętnie wezmą udział w takim wyzwaniu. W tym celu przydadzą się worki – duże – w których będzie można urządzić rodzinne, przyjacielskie wyścigi. Chyba każdy doskonale wie jak wyglądają wyścigi w workach do mety. Kto pierwszy, ten wygrywa. Jeżeli jest więcej dzieci i dorosłych pod ręką, to można urządzić fantastyczną sztafetę, gdzie znajdą się nagrody dla zwycięzców. Wyścigi można urządzić również także bez worków w wielu formach, jak np. slalom wzdłuż stojaków. W roli stojaków mogą wystąpić butelki z wodą, które wszyscy na pewno mają w swoich domach. Podczas takich wyścigów nikt na pewno nie będzie się nudził.

Samochód zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com
Tagi: , , , ,